Kosgeb Destekli

Nasıl Başvurabilirim?

Anasayfa » Nasıl Başvurabilirim?

 • Kayıt : Web sayfamızın ‘’Başvuru’’ kısmında yer alan, alım heyetlerimizin talep etmiş olduğu bilgilerin yer aldığı formu doldurunuz. Başvurunuzun tarafımıza ulaşmasının ardından, ürününüz ile ilgili detaylı analiz ve fiyat aralığı belirlenmesi tarafımızca gerçekleştirilecek, potansiyel alıcıların listesi belirlenecek ve 48 saat içerisinde ilgili uzmanımız size ulaşacaktır.
 • Değerlendirmelerin ardından “Karttel GmbH” ile Eşleştirme Merkezi Üyelik Sözleşmesi yapılacaktır.
 • Satın Almacılar ile Tanışma : Programımıza katılımınız uygun görüldüğü takdirde, ürününüze özel olarak belirlediğimiz alıcılarla sizleri Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde bir araya getireceğiz. Bu buluşmalar sırasında Almanya’da yer alan büyük firmaların satın almacılarına ürününüzü tanıtma fırsatı yakalayacaksınız.
 • Ürün İnceleme : Beraberinizde getireceğiniz numuneleri, alım heyetlerimiz ilgili firmaların ürün müdürlerinin incelemesi için sunacaklar. Yapılacak olan değerlendirmelere istinaden doğru kalite ve fiyat aralığındaki ürünler için sipariş aşamasına geçilecek.
 • Üretim, Nakliye, Depolama Süreçleri : Aldığınız siparişlerin üretiminin tamamlanmasından sonra, Almanya teslimine mütakip Karttel GmbH olarak ürünlerinizi gümrüklerden teslim alıp, depolama ve alıcılara ulaştırılması konusunda sizlere yardımcı olacağız.
 • Ödeme : Almanya’da yer alan pek çok firma ödemelerini peşin veya vadeler halinde gerçekleştirirler. Eğer siparişi firmanıza aracısız geçmişler ise ödeme tarafınıza, lokal bir firma üzerinden yapılmış ise aracı firmaya ödeme gerçekleştirilecek. Bu süreçte sizlere gerekli desteği Karttel GmbH olarak vereceğiz.
 • Sunulan hizmetlerle ilgili Karttel GmbH size fatura kesecektir. Ürününüzün satışını yapamamış olsanız dahi, faturayla birlikte gerekli belgelerin ibrazından sonra KOSGEB’in oluru ile ilgili ödemeler banka üzerinden tarafınıza yapılacaktır.

                Eşleştirme Desteği Başvuru Formu (www.kosgeb.gov.tr adresindeki E-KOBİ linki üzerinden doldurulacaktır)
                Eşleştirme Desteği Sonuç Raporu
                Eşleştirme Desteği Ödeme Talep Formu (www.kosgeb.gov.tr adresindeki E-KOBİ linki üzerinden doldurulacaktır)

 

KOSGEB’E NASIL KAYIT OLABİLİRİM?

Destek alabilmek için, öncelikle işletmenize ait genel bilgileri KOSGEB veritabanına kaydetmelisiniz. KOSGEB veri tabanına kayıt süreci ve başvuru için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/176/veri-tabanina-nasil-kayit-olunur 

 

KOBİ BEYANNAMESİ NASIL DOLDURULUR?

KOBİ Tanımı Yönetmeliği gereği; KOSGEB den desteklerinden yararlanabilmeniz için “KOBİ Beyannamesi” formunu ve eklerini internet ortamında doldurarak çıktısını alıp kaşeli ve imzalı olarak istenen belgeler ile birlikte bağlı olduğunuz KOSGEB Birimine teslim etmeniz gerekmektedir. Beyannamenin hazırlanması ile ilgili işlemler ve ayrıntılı bilgiler için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/178/kobi-beyannamesi-nasil-doldurulur

 

KOBİ GENEL DESTEK PROGRAMI NEDİR?

Kobi Genel Destek Programı için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://wwww.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/1230/genel-destek-programı

WIE KANN ICH MICH BEWERBEN?

 

 • Eintragung: Füllen Sie die Bereiche des “Anmelde” Formulars, die von unserer Empfangs Delegation verlangt worden ist und in unserer Web-Seite ist. Nach dem Erreichen der von der Anwendung und einer detaillierten Analyse der Preisklasse die von uns durchgeführt und für Ihr Produkt bestimmt wird, wird die Liste der potenziellen Käufer bestimmt und unsere Experten werden Sie innerhalb 48 Stunden erreichen.
 • Nach Ihrer Bewertung wird mit der “Kattel GmbH” eine Twinning-Center Mitgliedschaftsvereinbarungs Bertrag gemacht.
 •  Treffen mit den Kunden: Nachdem Ihre Teilnahme an unserem Programm akzeptiert worden ist, werden wir Sie mit den besonders gewæhlten Kæüfer, die sich an Ihren Produkten interresieren im Land Nordrhein-Westfalen zusammen gebracht. Bei diesen Treffen haben Sie die Möglichkeit Ihre Produkte zu großen Unternehmen die in Deutschland sind in die Wiege einzuführen.
 •  Produktbewertung: Das Muster, dass Sie mitgebracht haben wird von unserer Delegation den Produkt-Manager der Gesellschaften die sich daran interresieren zur Verfügung gestellt. Nach der Bewertung der Produkte wird es in der richtigen Qualität und Preisklasse, zur Bestellungs Situation übergeben.
 •  Herstellung, Transport, Lagerung Prozess: Nach Beendigung der Produktion von Bestellungen, die Sie erhalten, werden Ihre Produkte als Karttel GmbH nach Deutschland geliefert und wir helfen an der Lieferung vom Zoll, die Lagerung und den Käufern.
 • Die Zahlung: Viele Unternehmen die in Deutschland sind machen Ihre zahlungen im Voraus oder in Laufzeiten. Wenn Sie die Bestellung ohne einer Broker-Firma aufgenommen haben wird die Zahlung an sich selbst, wenn Sie die Bestellung mit einer lokalen Broker-Firma gemacht wurde, wird die Zahlung durch der Vermitlung des Unternehmen gezahlt. In diesem Ablauf wird die Karttel GmbH Sie immer unterstützen.
 • Der angebotenen Leistung gemæß wir Ihnen von der Firma Karttel GmbH Rehnung ausgefertigt worden. Auch wenn Sie Ihr Produkt nicht verkauft haben, wird Ihre Rechnung nach der Einreichug der Vorlagen, Dokumenten zur KOSGEB an Ihrer Bank übertragen werden.